خانه » دسته‌بندی نشده » ۷ باور غلط درباره یاد گیری زبان دوم

۷ باور غلط درباره یاد گیری زبان دوم


۷ باور غلط درباره یاد گیری زبان دوم که خیلی ها نمی دانند .

به گزارش سایت دلنا با شما هستیم در مورد ۷ باور غلط درباره یاد گیری زبان دوم …….

۱_ یاد گیری زبان را باید از کودکی شروع کرد .

باور غلط : خیلی از افراد این تصور را در ذهنشان دارند که فقط می توانند یادگیری زبان را از کودکی شروع کنند و یا به فرزندان خود از زمان کودکی زبان دوم را به انها آموزش دهند ! بله این تفکر تا حدی میتواند درست باشد ولی این در صورتی است که این یادگیری مداوم و با تمرین باشد که در ذهن کودک بماند و مهارتی را به دست آورد که آن را تا زمان بزرگ سالی و یا زود هنگام فراموش نکند اما مسئله اینجاست که آیا در بزرگ سالی نیز می توانیم آموزش زبان دوم را نیز شروع کنیم ؟

باور درست : بلی در هر سن و سالی با آموزش مداوم می توانیم یادگیری یک زبان جدید را آغاز کنیم .

۲_ یاد گیری دستور زبان ، خیلی مهم است. 

باور غلط : قوانین دستور زبان برای تسهیل فراگیری زبان مفید است اما یادگیری مستقیم دستور زبان اصلا ضروری نیست . دستور زبان راهی است برای توصیف اینکه زبان چگونه کار می کند . به طور مثال ، اگر فعل مضارع و قوانین مربوط به آن را ندانیم . دلیل نمی شود که نتوانیم که به یک زبان دیگر سخن بگوییم . بسیاری از مدارس آموزش زبان انگلیسی در سراسر جهان  ، آموزش مستقیم دستور زبان را از دهه ۷۰ میلادی به این سو متوقف کرده اند .

باور درست : بدون یادگیری مستقیم دستور زبان می شود زبانی دیگر اموخت .دستور زبان به درک بهتر ما کمک می کند اما ضروری نیست .

۳_ معلم هایی بهترند که زبان مادریشان را تدریس می کنند.

باور غلط : تدریس یک زبان نیازمند تسلط به آن زبان و فرا گیری مهارتهای تدریس و شناخت ویژگی های آن زبان نیست . معلم موفق زبان لزوما کسی نیست که زبان مادر اش را تدریس کند . معلم زبان موفق کسی  است که یا با به کار گیری روش ها وتکنیک ها ی مناسب ، فرایند یادگیری زبان را در زبان آموزش و پرورش دهد .

تجربه ، تمرین و به روز بودن دانش و مهارتهای فردی ، از عواملی است که یک معلم زبان را نسبت به دیگری متفاوت می کند و این لزوما ربطی به زبان مادری معلم ندارد .

باور درست : فردی که زبان مادریش را تدریس می کند ، لزوما از کسی که زبان دوم یا چندمش را تدریس می کند ، معلم بهتری نیست .

۴_ زبان آموزی پدیده ای سریع است .

باور غلط : وسوسه یادگیری سریع همیشه وجود دارد . سود جویان بسیاری نیز با تبلیغات واهی مثل یادگیری تضمینی یک زبان در چند ماه یه چند هفته به این باور غلط دامن زده اند .

واقعیت این است که زبان آموزی یک مهارت است و مثل هر مهارت دیگری نیازمند وقت و تلاش در طول سالیان متمادی و همچنین نیازمند روش است . و هر قدر بیشتر تمرین کنیم و خودمان را در شرایط متفاوت قرار دهیم ، مهارت زبان آموزی در ما تقویت می شود .

باور درست : زبان آموزی مهارتی زمان بر و چالش بر انگیز است .

۵_ یادگیری زبان دوم در کودکان مانع پیشرفت زبان مادری است .

باور غلط : زبان اموزی می تواند یک یا چند زبانرا بیاموزد بدون این که به زبان بومی اش لطمه وارد شود . این گونه نیست که در مغز ، مقدار مشخصی فضا برای زبان آموزی وجود داشته باشد کهممکن است پر شود . در واقعیت زبان مادری به همراه زبان های دیگری که می آموزیم ، جزئی از یک نظام به هم پیوسته می شوند .

باور درست :

یادگیری زبان دوم مانعی برای پیشرفت زبان مادری نیست .

۶_ لهجه خیلی مهم است .

باور غلط : آن چه در فهم یک زبان دیگر مهم است  تلفظ صحیح عبارات و جملات استنه این که انها را به چه لهجه ای ادا کنیم . داشتن لهجه در زبان جدید هیچ اشکالی ندارد بلکه ممکن است به عنوان بخشی از هویت گویشور ، تنوع تازه ای به زبان مقصد ببخشد آزمون های بین المللی زبان هم دستورالعملی برای ارزیابی لهجه تدارد .

باور درست: تلفظ مهم است نه لهجه .

۷_ فیلم دیدن برای یادگیری زبان کافی است .

باور غلط : فیلم فقط یکی از منابع موجود برای یادگیری زبان است . یک زبان را نمی توان فقط با دیدن فیلم آموخت . زبان اموز محتاج ابزار ها و شرایط مختلفی است تا مهارتهای متفاوت زبانی یعنی صحبت کردن  ، خواندن ، نوشتن و شنیدن به زبان دیگر را تجربه کند ،یادبگیرد و تولید کند . منابع تصویری به ویژه آموزشی یکی از ابزارهایی است که می تواند به تقویت مهارت های شنیداری و تلفظ زبان آموز یاری برساند اما به تنهایی نمی تواند همه نیاز های یک ژبان آموز را برطرف کند .

باور درست : تنها با نگاه فیلم نمی توان همه مهارت های زبانی را به دست اورد .

 

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE